تلخ و شیرین زندگیمون

شب و روز در تو عمل مى کنند، تو هم در شب و روز عمل کن، و از تو مى گیرند، پس تو هم از آنها بگیر. امام عـلى (ع)

تلخ و شیرین زندگیمون

شب و روز در تو عمل مى کنند، تو هم در شب و روز عمل کن، و از تو مى گیرند، پس تو هم از آنها بگیر. امام عـلى (ع)

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

۱۲ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده استطرح های نوه خونواده ما:)

طرح های دیگشم این جاس http://tarhemeshki.blogfa.com


۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۴ ، ۱۵:۱۲
asal asali


از حالِ زار نامه برت حرف می زنند

از این سفیر دربه درت حرف می زنند

در مسجدی که عطرعلی می وزد از آن

از بی نمازی پدرت حرف می زنند

فرار سیدن محرم تسلیت باد...


از دوستای گلم التماس دعا دارمعن ابی عبد الله علیه السلام قال:

من اراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و زیارته، و من اراد الله به السوء قذف فی قلبه بغض الحسین علیه السلام و بغض زیارته.

از امام صادق علیه السلام نقل شده که فرمود: هر کس که خدا خیر خواه او باشد، محبت حسین (علیه السلام) و زیارتش را در دل او می اندازد و هر کس که خدا بدخواه او باشد، کینه و خشم حسین (علیه السلام) و خشم زیارتش را در دل او می اندازد. وسائل الشیعه، ج 10، ص 388، بحار الانوار، ج 98، ص 76

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مهر ۹۴ ، ۲۱:۰۳
asal asali
دیروز به همسری میگم ، یه مدتیه از ماشین فراموش کردیم و بهش نرسیدیم ، لطف می کنید ببریدش قفل درشو درست کنید  و بعدش ببرین  کارواش  ؟

گفتن چشم و حتما... تا اینجا رو داشته باشید

با خودم گفتم خوبه پس هم ماشین تمیز میشه هم قفل درش که مشکل داشته درست میشه  :)

چه خوش خیالم من :(
.
.
.


مکالمه امروز صبح :

 همسری : هانی خانم میگما بیا روکشای صندلی هاشم  عوض کنیم ^_^
من : O_o   نهههههههههههههههههه نمیخاددش روکشاش نویه فقط باید محافظشو برداریم

همسری: خوووووووب بریم براش کفپوش نو بخریم ^_^
من : O__O    چراااااااااااااااااااااااااا؟ همون قسمت کفپوشش که میره زیر گاز و کلاچ اعصاب خورد کنیه با چاقو می بریمش خوووووووووووووووووب!!!

همسری : هااااانی از دست تو زشت میشه خووو >_<
من: اصن هرطور دوست دارین و به سلیقه تون هست ماشینو خوشگلش کنین :) ظهری هم بیاین دنبال زن جونتون دوتاییتون و ببینم  غافلگیر شم :)

 همسری : پس حالا که اینطوره هم کنسول وسطشو عوض می کنم هم دور فرمونشو  ^_____^
من :  >____< یه قفلش مشکل داشتاااااااااااااا!!! میترسم اینطور پیش بره شما تا ظهر ماشین رو اصن عوض کنین!امام سجاد علیه‏ السلام :
 
حَقُّ رَعیَّتِکَ بِمِلْکِ النِّـکاحِ فَاَنْ تَعْلَمَ اَنَّ اللّه‏َ جَعَلَها سَکَنا وَ مُسْتَراحا وَ اُ نْسا وَ واقیَةً وَ کَذلِکَ کُلُّ واحِدٍ مِنْکُما یَجِبُ اَنْ یَحْمَدَ اللّه‏َ عَلى صاحِبِهِ وَ یَعْلَمَ اَنَّ ذلِکَنِعْمَةٌ مِنْهُ عَلَیْهِ وَ وَجَبَ اَنْ یُحْسِنَ صُحْبَةَ نِعْمَةِ اللّه‏ِ وَ یُکْرِمَها وَ یَرْفَقَ بِها وَ اِنْ کانَ حَقُّکَعَلَیْها اَغْلَظَ وَ طاعَتُکَ بِها اَ لْزَمَ فیما اَحْبَبْتَ وَ کَرِهْتَ ما لَمْ تَـکُنْ مَعْصیَةً فَاِنَّ لَها حَقَّالرَّحْمَةِ وَ الْمُؤانَسَةِ وَ مَوْضِعَ السُّکونِ اِلَیْها قَضاءَ اللَّذَّةِ الَّتى لابُدَّ مِنْ قَضائِها وَ ذلِکَعَظیمٌ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِاللّه‏ِ؛

حق زن آن است که بدانى خداوند او را مایه آرامش و آسایش و همدم و پرستار توقرار داده است، هم چنین بر هر یک از شما واجب است که خداوند را بخاطر وجوددیگرى ستایش کند و بداند که او نعمتى است که خداوند ارزانى داشته و واجب است کهبا نعمتِ خداوندى رفتار نیک داشته باشد و او را گرامى بدارد و با او سازگارى کند و هرچند حق تو بر زنت بیشتر است و فرمان‏پذیرى از تو، در هر چه دوست مى‏دارى یانمى‏پسندى، تا آن‏جا که گناه نباشد، بر او لازم‏تر است، در هر حال او این حق را دارد که ازتو مهربانى ببیند و از همدمى تو برخوردار شود، و حق دارد که در برآوردن کامى که بهناچار باید برآورده شود، آرامش و آسایشش تأمین شود و این حقى بس بزرگ است وهیچ نیرو و توانى جز به خداوند نیست. تحف العقول ، ص ۲۶۱


  
۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۱۲:۰۳
asal asali

مدتیه بدجوووووووووور در حسرت شیرینی و هله هوله هستم :((((

کاش از اول خودمونو به تغذیه سالم عادت می دادیم :|
قال النَّبِیُّ - صلّی الله علیه و آله - : کُلُوا التُّفاحَ عَلَی الرّیقِ فَإنَّهُ نَصُوحُ المِعدَةِ.

«مکارم الاخلاق، ص 179»

پیامبر اکرم - صلّی الله علیه و آله - فرمود: سیب را در حال ناشتا بخورید، زیرا معده را پاکیزه می گرداند.


قال رَسُولُ اللهِ - صلّی الله علیه و آله - : قْتُکُلُوا التَّمْرَ عَلَی الرّیق فَإنَّهُ یَلُ الدُّودَ.

«مکارم الاخلاق، ص 174»

پیامبر اکرم - صلّی الله علیه و آله - فرمود: در حال ناشتا خرما بخورید، زیرا کرم و انگلهای (روده و معده) را می کشد.قال الامام الصّادق - علیه السّلام - : اَلْجُبُنُ وَ الْجَوْزُ فی کُلِّ واحِدٍ مِنْهُما شِفاءً وَ إنِ افْتَرَقا فی کُلِّ واحِدٍ مِنْهُما داءٌ.

«وسائل الشیعه، ج 17، ح 1»

امام صادق - علیه السّلام - فرمود: اگر پنیر و گردو با هم خورده شوند، در هر کدامشان شفائی است و اگر هر کدام جداگانه خورده شوند، در هر کدامشان درد و مرضی است
۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۴ ، ۱۱:۰۲
asal asali

همین جا از پشت این تریبون موافقت خودمو به عنوان یه شهروند ؟؟؟؟ از رانندگی بد و بی اصول هم شهری های خودم اعلام می کنم !!!

طوری که باید توی اموزشگاه های رانندگیش چند جلد کتاب روانشناسی بالینی و غیر بالیینی در خصوص نحوه برخورد با راننده ماشین دست راستی ،چپی ، جلو وعقبی تدریس بشه :(((

هروقت میرم شهرای دیگه کیف می کنم از رانندگی منضبطشون اما تو شهر من بهتره بگم تو حوالی استان های مجاور ما که وارد میشید می بینید زبان صحبت  راننده ها بوقه!!!! بوقی که صدتا فحش ن ا م و س ی برا راننده مقابل بدتره و کم مونده بیاد پایین خفت کنه :|

برا همین موقع رانندگی فحش که نه بهتره بگم نقل و نباتیه که ناخوداگاه به زبونت میاد:)

ما هم مورد عنایت کوشمولوی خواهرمون قرار گرفتیم و قرار شد مثه باباش مارو تنبیه کنه  اگه نقل و نباتی از دهانمون ریخت  شام همه رو پیتزا بدیم !!

به ناچار رو اوردیم به فحش های فانتزی و غیر مرسوم که از زیر بار این خرج کمرشکن بفراریم ، خداروشکر تا کنون مچ گیری حاصل نشده و پیتزا زورکی هم پرپر :)


** مدتیه میخوام تمرین کنم که نه از زبان بوق استفاده کنم و نه نقل و نبات ! راه بدم به راننده متخلفی که میخاد به فکر خودش با زرنگی تمام راه رو به من ببنده تا یک صدم ثانیه زودتر برسه!

*** دنیا ارزش شو نداره که ساعتی فکرم ازرده رانندگی  نابخردانه  همشهری هام بشه


اما خداییش با  رانندگی خفن راننده ها هرکی تو این شهر و استان گواهینامه پایه دو هم بگیره کم از راننده های پایه یک نمیاره :)))امام علی (علیه السلام) می‌فرماید:

«امْلِکْ حَمِیَّةَ أَنْفِکَ وَ سَوْرَةَ حَدِّکَ وَ سَطْوَةَ یَدِکَ وَ غَرْبَ لِسَانِکَ وَ احْتَرِسْ مِنْ کُلِّ ذَلِکَ بِکَفِّ الْبَادِرَةِ وَ تَأْخِیرِ السَّطْوَةِ حَتَّى یَسْکُنَ غَضَبُکَ فَتَمْلِکَ الِاخْتِیَارَ وَ لَنْ تَحْکُمَ ذَلِکَ مِنْ نَفْسِکَ حَتَّى تُکْثِرَ هُمُومَکَ بِذِکْرِ الْمَعَادِ إِلَى رَبِّکَ.» (شرح بن أبی الحدید بر نهج البلاغه، ج 17، ص 113)

 به هنگام خشم خویشتندار باش و تندى و سرکشى میار و دست قهر پیش مدار و تیزى زبان بگذار، و از این جمله خوددارى کن، با سخن ناسنجیده بر زبان نیاوردن، و در قهر تأخیر کردن، تا خشمت آرام شود و عنان اختیار به دستت آید، و چنین قدرتى بر خود نیابى جز که فراوان به یاد آرى که در راه بازگشت به سوى کردگارى.


۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۱۹:۴۵
asal asali


محرم هر سال نسبت به سال های قبل حال و هواش عاشورایی تره...

لعنت الله قوم الظالمین ..
دریافت
مدت زمان: 2 دقیقه 21 ثانیه


امام صادق علیه السلام فرمود: هیچ پیامبری در آسمانها و زمین نیست مگر این که می خواهند خداوند متعال به آنان رخصت دهد تا به زیارت امام حسین علیه السلام مشرف شوند، چنین است که گروهی به کربلا فرود آیند و گروهی از آنجا عروج کنند. مستدرک الوسائل، ج 10، ص 244، به نقل از کامل الزیارات، ص 111

امام صادق علیه السلام فرمود:هیچ فرشته ای در آسمانها و زمین نیست مگر این که می خواهد خداوند متعال به او رخصت دهد تا به زیارت امام حسین علیه السلام مشرف شود، چنین است که همواره فوجی از فرشتگان به کربلا فرود آیند و فوجی دیگر عروج کنند و از آنجا اوج گیرند. مستدرک الوسائل، ج 10، ص 244، به نقل از کامل الزیارات ص 114
۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۱۹:۱۰
asal asali

عروس خالم خواب شوهرخاله مو دیدن که گفتن من از بالای قله فتح نظاره گر همتونم 
مدتها فکرمون درگیر بود از اینکه قله فتح به چه معناست؟؟!!!
تا اینکه به ایات 24و25سوره فتح برخوردیم...
شوکی بود برای هممون
ایاتی که با اتفاقات منا و مسجدالحرام حج امسال
همخوانی عجیبی داشت

همین هاست اونقدر دل بازماندگان رو تسلی میده
که همسران این شهدا به جای ناراحتی و ضجه زدن
لبخند به روی لب دارن

خاله جون با تمام وجودم عاشقتونم
بوی مامانو میدید خدا نگهدارتون باشه
۵ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۱:۱۶
asal asali

دیشب با خواهری راهی بازار شدیم

از اونجایی که وقتی برا بقیه میرم خرید خودم از همه دست پرتر برمی گردم :) با شوق و اشتیاق زیاد تو مغازه ها  می گشتم

تا این که بنا به نظر خواهری چن تا مانتو برا مراسم پیش رومون انتخاب کردم و پوشیدم

رفتن من به اتاق پرو همانا دپسردگی سالیان پیش از رژیم هم همانا

با تعجب دیدم تو این مدت کوتاه دوباره برگشتم به همون سایز قدیمم

تو اینه اتاق پرو انگاری یکی دیگه بود که لباس پرو می کرد نه هانی عسلی 47 کیلویی!!!!!!!

هععععی یه زمانی اونقدر لاغر شده بودم که وقتی می گفتم اقا از این لباستون چه رنگایی دارین می گفتن خانم مناسب شما نیست!!!!! سایز شما رو اصن نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حالا باید برن تو انبارشونو بگردن ببینن یکی دو دونه از اون سایز براشون فرستاده یانه:((((((((


چاره ای جز عزم کردن اراده نیست مخصوصا که تا سال اینده مراسم خودمم هست و از همه مهمتر اون سبکی قبل رو ندارم و این خیلی ازارم میده!
 قَالَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ عَلِیُّ بْنُ أَبِی طَالِبٍ علیه السلام لِلْحَسَنِ ابْنِهِ علیه السلام یَا بُنَیَّ أَ لَا أُعَلِّمُکَ أَرْبَعَ خِصَالٍ تَسْتَغْنِی بِهَا عَنِ الطِّبِّ فَقَالَ بَلَى یَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ قَالَ لَا تَجْلِسْ عَلَى الطَّعَامِ إِلَّا وَ أَنْتَ جَائِعٌ وَ لَا تَقُمْ عَنِ الطَّعَامِ إِلَّا وَ أَنْتَ تَشْتَهِیهِ وَ جَوِّدِ الْمَضْغَ وَ إِذَا نِمْتَ فَاعْرِضْ نَفْسَکَ عَلَى الْخَلَاءِ فَإِذَا اسْتَعْمَلْتَ هَذَا اسْتَغْنَیْتَ عَنِ الطِّب‏


در سفارشى به فرزند خود امام مجتبى علیه السلام فرمودند: فرزندم! آیا چهار نکته به تو نیاموزم که با رعایت آنها از طبیب بى نیاز شوى؟ عرض کرد: چرا، اى امیرالمؤمنان. حضرت فرمودند: تا گرسنه نشده اى غذا نخور و تا اشتها دارى از غذا دست بکش و غذا را خوب بجو و قبل از خوابیدن قضاى حاجت کن. اگر این نکات را رعایت کنى، از مراجعه به طبیب بى نیاز مى شوى.

خصال ص 229

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۰۸:۲۷
asal asali

با پست های دیشبم به این فکر می کردم که

خووووووووووووووووووووب هانی بشین یه برنامه ریزی درست حسابی بچین !


همونجا بود منی که چشام مثه جغدباز بود یهو شد مثه سوباسا و خواب اومد به چشام!! اونم کی ساعت 9 و نیم شب :|


گفدم عیبی نداره به خودت سخت نگیر هانی عسلی الان لالا داری بگیر بخواب فردا صبح ساعت 4 بلند شو:(

همین شد که موبایلم گذاشدم خیلی اونورررررتر( میگن اصن موبالتون کنارتون نباشه موقع خواب) و سرمو گذاشدم رو بالشت واصن نفهمیدم کی خوابم برد!

حالا صبح موبایله خودشو کُشد زَد مُرد! منو ساعت 4 بلند کرد.

حالا مگه این شیطونه میزاره من به برنامه ریزی ام برسم ؟

اینقدر خوابم می اومد که خوابیدم تخت تا ساعت بیست دقیقه به شش و بعدشم بلند شدم کمی کارهای خونه کردم و صبحونه و راهی اداره شدم . اما درس بی درس :((((((


صبحی با خودم فکر می کردم خوب تو که می دونی صبحا با لنگ و لگد هم بیدار نمی شی چرا سرخودت شیره می مالی بچه مماخو :| 

تصمیم گرفدم که دیگه صبح زود به درس خوندن فکر نکنم مگر این که چاره ای نداشته باشم چون در غیر اینصورت دریغ از لحظه ای چشم وا کردن:((
قال امام علی (ع) : «التلطف فی الحیلة اجدی من الوسیلة »
ظرافت و دقت در برنامه ریزی بهتر از امکانات است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ مهر ۹۴ ، ۰۸:۴۲
asal asali

مدتی بود که وب رو تعطیل کرده بودم

چون فضای مجازی وقتم رو می گرفت و نیگا به ساعت که می کردم می دیدم

چن ساعتی تو وب خودمو و دوستان هستم

بالاخره دید و بازدید از دوستانی که محبت داشتن وظیفه بود

اما بعد ازدواجم دیدم ذهنم همزمان قدرت انجام چند فکر مشغولی رو نداره

نمی تونستم منسجمش کنم

همسر، حواشی اول ازدواج ، پایان نامه و...... اخرشم وبلاگ و دوستان و تلگرامو..........

حتی بعد حذف وب مدتی رفتم توی ترک تلگرام

اخ نمی دونین چه حالی می داد وقتایی که گوشیم همراهم نبود یا نت نداشتم

با این که بیشتر خواننده بودم توی تلگرام اما انگاری یه بار فکری برام داشت

که مطالب رو دنبال کنم ( اکثر گروه هایی که عضو بودم  هم گروه های اموزش اخلاق و زندگی بود)

اما الان فکر که می کنم می بینم با تعطیل کردن وبم یا ترک تلگرام ایا کارهای واجبتری انجام دادم؟؟؟

تزم ؟

بهتر کردن رویه زندگیم ؟
نه مشکل از جای دیگه ای اب می خوره

اونم عدم برنامه ریزیه

اگر در وهله اول هدف قانع کننده ای داشته باشم از نوشتن و بودن در فضای مجازی

در وهله دوم هم با یک برنامه ریزی درست حضورم رو در وبم و یا گروه های مجازی تنظیم می کنم

شرمنده اگر دیر به دیر نظراتو تایید کردم و یا پست گذاشتم ......الإمام علیّ علیه السلام مَنِ اشْتَـغَلَ بِغَیْرِالْمُهِمِّ ضَیَّعَ الأَهـَمَّ.

هر کس به کار غیر مهم بپردازد، کار مهم تر را تباه ساخته است!
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۱ مهر ۹۴ ، ۲۰:۲۲
asal asali